Jak přichystat starý telefon pro následný prodej?

Image Description
Denis z iPhoneLabu.
02.03.2021

Dárek, koupě, nebo třeba výměna? Uvažujete o prodeji staršího zařízení Apple? Rozhodně by jste měli věnovat pozornost našim radám, v tomto příspěvku si totiž ukážeme jak připravit Apple iPhone pro jeho následný prodej, nebo darování.

Image Description

Jak začít?

Pojďme se podívat co je třeba udělat před prodejem, nebo darováním telefonu. V iPhonu je potřeba odhlásit se ze služby iCloud a následně vypnout funkcni Najít. Pokud máte s daným telefonem spárované třeba Apple Watch, bude je potřeba odpárovat. Stačí otevřít aplikaci Watch, kde nahoře klepnete na záložku Všechny hodinky, zvolte ikonku daného modelu a klikněte na Zrušit spárování Apple Watch. Tento krok lze v praxi i přeskočit, kdy iPhone vše vyřeší za vás, o tom si ale povíme více níže.

Teď se pojďme podívat na to nejdůležitější, aneb jak kompletně smazat data ze starého iPhonu. Celý postup je velice jednoduchý, otevřeme si Nastavení, kde najdeme Obecné, následně klepneme na tlačítko Přenést nebo resetovat zařízení a poté na Smazat data a nastavení. Pokud je stále zapnutá funkce Najít, bude potřeba zadat heslo k Vašemu Apple ID. Pokud je v telefonu aktivní eSIM, klikněte na možnost odstranění jejího profilu. Jako poslední krok stačí pouze zadat přístupový kód k zařízení a celé odstranění iPhone je hotové potvrzením tlačítka Smazat.

Výše uvedeným postupem se také zruší automatické spárování s Vašimi Apple Watch a dojde k jejich odhlášení z iCloudu, díky tomuto ušetříte vrchní dva body při mazání.

Co pomůže prodeji?

Doporučujeme před prodejem zařízení vyměnit baterii za novou, to dokáže zvednout hodnotu telefonu až o několik tisíc korun, nalepené ochranné sklo, nebo kryt zdarma také při prodeji pomůže.

Žádný učený z nebe nespadl, a proto není nic špatného na tom, když si necháte odborně poradit. Naopak v takovém případě máte 100% jistotu, že na žádný krok nezapomenete a iPhone tak dostanete do požadovaného stavu. V takovém případě se můžete obrátit například na náš servis, který se mimo záručních i pozáručních oprav zabývá i odborným poradenstvím a nabízí množství služeb i pro firmy.

Jaké jsou výhody koupě iPhonů přímo u nás?

Všechny telefony předem testujeme, dáváme si záležet aby všechny telefony byly originální a v takovém stavu v jakém Vám je prezentujeme. Máte u nás roční záruku na zařízení, tudíž pokud se cokoli stane, tak máte výměnu baterie v rámci reklamace zcela zdarma.

Tajná sleva jen pro tebe!
Ahoj! Pokud nám dáš svůj e-mail pošleme ti obratem kód
na okamžitou slevou a odběr dalších novinek ze světa Apple.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s obecným nařízením EU (GDPR) a Zákonem na ochranu osobních údajů v platném znění a potvrzuji seznámení s obsahem Zásad o zpracování a ochraně osobních údajů. Souhlasím se zasílám obchodních sdělení.